VRTANÉ STUDNY

Vrtané studny

Vrtané studny jsou stále více žádané jako zdroj kvalitní vody u rodinných domů. Rychlost realizace, návratnost investice, kvalita a vydatnost vrtu jsou hlavní důvody proč se stále více lidí zajímá o možnost vlastnit vrtanou studnu na svém pozemku.

Vrtáme studny v Ústeckém kraji - ve městech Ústí nad Labem, Litoměřice, Roudnice nad Labem, Česká Lípa, Děčín, Mělník, Teplice a blízkém okolí.

Důvody pro vrtané studny

V nedávné době zažilo studnařství nový rozmach. Důvodů k vybudovaní vrtané studny mívají majitelé nemovitosti hned několik.

Kromě případů kdy je napojení na veřejný vodovod z velké vzdálenosti příliš nákladné, hraje určitou roli stále se zvyšující cena veřejné vody.

Majitelé větších bazénů a okrasných zahrad z důvodu velké spotřeby dnes často dávají přednost vodě z vlastního zdroje. Pro mnohé je také dostatečným důvodem vyšší předpokládaná kvalita vody z podzemního zdroje.

Postup hloubení vrtané studny

Vrty se provádějí přítlačným anebo příklepovým vrtáním. 

V tvrdých skalnatých horninách je přítlačné vrtání neúčinné a takto vybavená firma by práci ve skále jistě brzy vzdala.


Kopané versus vrtané studny

Je důležité říci, že kopáním studnu prohlubujeme pouze do doby, než dosáhneme prvního zdroje vody, ať už je jakákoli. Kdybychom teoreticky kopanou studnu ještě více prohloubili a dosáhli další hlubší zvodně, voda z vyššího, zpravidla méně kvalitního zdroje, do naší studny stejně prosákne.


Vrtané studny jsou bez kontaminace z povrchové vody

Děláme vrty zpravidla hlubší než kopané studny. Pokud nám ale postačí podpovrchová voda, můžeme se spokojit i s krátkým vrtem. Každopádně to bude alespoň rychlejší a levnější než kopání.